گزیده اخبار

11

تیر

گرمازدگی در گیاهان و بررسی علایم آن‏

منابع اصلی گرما، خورشید،گرمای حاصله از زمین (ژئو ترمال )و آتش می باشد . گاهی حرارت ناشی از ‏متابولیسم گیاهی را هم به عنوان منبع گرما ذکر می کنند و خورشیدمهمترین منبع گرما می باشد.

11

تیر

ایران در مواضع رقبای ترامپ

کارزار انتخاباتی آمریکا برای ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ هفته گذشته با برگزاری دو مناظره تلویزیونی میان ۲۰ نامزد حزب دموکرات به‌طور رسمی کلید خورد.

3

تیر

نکات مهم در ارتباط‎ ‎با مصرف کودهای حاوی عناصر کم مصرف‏

برای افزایش تشکیل میوه در محصولات باغی نظیر بادام، گردو، فندق، پسته، سیب و گلابی محلول پاشی عناصر ‏غذایی محتوی اوره روی و ...

3

تیر

بهترین زمان به کاربردن کود فسفات

در همه خاک ها، کود های فسفری را بایستی به صورت پایه‎ ‎در زمان شخم به کار‎ ‎برد. فسفر اصولا برای پایداری ‏و استحکام نشاء و افزایش طول ریشه آن مورد استفاده قرار می گیرد.

29

خرداد

کود گوگرد و مروری بر تاثیر آن بر خاک

در خاکهائی که به شدت در معرض شستشو قرار دارند کمبود گوگرد مشاهده می شود که در این صورت باید کود گوگرد را به خاک اضافه کرد.

29

خرداد

کود اسید هیومیک و کاربردهای آن

بطور مستقیم کود اسید هیومیک میتواند اثر مثبتی بر رشد گیاه بگذارد . کود اسید هیومیک بر رشد ریشه گیاه و قسمت هوایی اثر دارد ولی اثرات آن بر روی ریشه برجسته تر است، ...

29

خرداد

اتکا تولید به بانک ها باید کاهش یابد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تامین مالی شرکت های بزرگ تولیدی نباید فقط به سیستم بانکی اتکا کرد.

29

خرداد

میزبانی پروازهای داخلی در فرودگاه امام

ترمینال - گالری سلام، به‌عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با حضور رئیس‌جمهوری، ‌وزیر راه و شهر‌سازی و جمعی دیگر مسوولان در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار شد.

26

خرداد

بررسی ماشین آلات تولید خوراک دام و طیور و آبزیان

یکی از نیاز های اصلی بشر تامین غذا است که با رشد بسیار زیاد جمعیت مشکلاتی را به همراه داشته است. همین امر باعث شده تا تمام کشور ها دنیا به دنبال تولید مواد غذایی با کیفیت باشند . در کشور ما نیز در سال های اخیر توجه ویژه ای به پرورش دام و طیور شده است.

26

خرداد

باید ابعاد مثبت بخش صنعت به عموم مردم معرفی شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم برگزاری مراسمی باشکوه به مناسبت "روز صنعت و معدن"، این روز را فرصت مناسبی برای معرفی برخی ابعاد مثبت و موثر بخش تولید به عموم مردم عنوان کرد.

26

خرداد

ذهن‌خوانی طراح دلا‌‌ر ۴۲۰۰

بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور زوایای پنهان آن روشن نشده است؛ سیاستی که ضمن تحمیل میلیاردها دلار هزینه، یکی از متهمان اصلی تشدید التهابات بوده است.

25

خرداد

بررسی لزوم مصرف کود سرک ازته در زراعت غلات دیم

بر اساس شواهد موجود بسیاری از کشاورزان دیمکار غلات با دردسر فراوان و هزینه بالا کود سرک ازته را تهیه می نمایند به امید این که با مصرف آن عملکرد در واحد سطح افزایش یابد.

25

خرداد

تدوین ۳۵ برنامه برای ۷ محور کاری وزارت صمت در سال رونق تولید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۵ برنامه برای ۷ محور کاری وزارتخانه در سال رونق تولید تدوین و برنامه ریزی شده است‌.

25

خرداد

پنج‌شنبه پرخبر منطقه

منطقه خاورمیانه پنج‌شنبه پرخبری را پشت سر گذاشت. در شرایطی که نخست‌وزیر ژاپن با هدف پیشبرد دیپلماسی در تهران به سر می‌برد، دو نفتکش در دریای عمان منفجر شدند.

22

خرداد

سنگهای فسفات ، جایگزین کود فسفات در کشت ژئوپونیک

با افزایش مصرف روز افزون کودهای فسفاته شاهد افزایش قیمت آن می باشیم این امر سبب شده ، تا بررسی های زیادی در خصوص امکان مصرف مستقیم سنگ های فسفات صورت گیرد.

22

خرداد

تاثیر و چگونگی مصرف کودسولفات منگنز

منگنز نقش کلیدی در تشکیل کلروپلاست و سیستمهای آنزیمی گیاه داشته و مصرف این کود باعث بهبود فتوسنتز گیاه و افزایش تولید محصول خواهد شد.منگنز فعال کننده ی تعداد زیادی آنزیم در انشان است.

22

خرداد

ضرروت رفع محدودیت ها در جهت افزایش تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرروت رفع محدودیت ها در جهت افزایش تولید، گفت: هیچ واحد تولیدی نباید به دلیل بدهی به بانک و یا چک برگشتی تعطیل شود و اگر بدهی آن حاد باشد باید مدیریت آن تغییر یابد نه اینکه تعطیل شود.

22

خرداد

قطب‌نمای تابستانی مسکن

رصد آخرین تحولات بازار مسکن در تهران، ۶ علامت تغییر در صحنه معاملات خرید آپارتمان را نشان می‌دهد. با نزدیک شدن به شروع فصل اصلی نقل و انتقالات ملکی، «چگونگی نبض آتی قیمت» به مهم‌ترین پرسش خریداران مصرفی تبدیل شده است.

21

خرداد

جایگزینی کودهای بیولوژیک به جای کودهای شیمیائی در کشت برنج

امروزه با افزایش تولید کشاورزی به جهت رفع نیازمندیهای رو به رشد جمعیت در حال گسترش ، در مورد آینده تأمین غذا برای مردم مطرح گردیده است .

21

خرداد

بررسی مشکلات و چالش های واردات پوشاک

مشکلات و چالش های واردات پوشاک با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت و نمایندگانی ازتشکل های واردکننده محصولات نساجی و انجمن تخصصی صنعت پوشاک مورد بررسی قرار گرفت.

21

خرداد

نیمه پر کاهش قیمت نفت

نفت در هفته‌های اخیر با سیگنال کاهش رشد تقاضا افت قیمت شدیدی را تجربه کرده است. با این حال برخی تحلیلگران بر این باورند که این کاهش قیمت خبر چندان بدی برای بازار نیست.

21

خرداد

نسخه جراحی بودجه روی میز

نسخه جراحی بودجه روی میز تصمیم‌گیران قرار گرفت. برنامه جراحی بودجه در ۴ محور ارائه شده است؛ درآمدزایی از منابع جدید، مدیریت هزینه‌های فعلی دولت، ثبات‌سازی اقتصاد کلان و توسعه پایدار و در نهایت تقویت نهادی بودجه.

19

خرداد

ابلاغ سیاست ها و برنامه های اجرایی وزارت صنعت معدن و تجارت

برنامه های اجرایی و سیاست های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 98 که پیش از این تدوین شده بود با تاکید بررونق تولید به سازمان های استانی ابلاغ شد.

19

خرداد

شعاع اثر تحریم پتروشیمی

دولت ترامپ برای پیشبرد کمپین «فشار حداکثری بر ایران» روز جمعه ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی را وارد لیست تحریم‌ها کرد که البته به معنای تحریم عمومی این صنعت نیست.

19

خرداد

شصت پرسش قبل از خرید مسکن

گروه جدیدی از متقاضیان خرید مسکن، از این هفته برای «شروع جست‌وجو» وارد بازار ملک می‌شوند تا آمادگی خرید، پس از انتخاب، در فصل تابستان را پیدا کنند.

18

خرداد

شرایط اقتصادی صنعت کاغذ در کشور

مدیرکل دفتر امور طرح‌ها و تامین مالی وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: قیمت تمام شده کاغذ داخلی به طور معمول از کاغذ وارداتی یارانه ای بالاتر بوده و در این شرایط امکان رقابت از تولید کننده داخلی سلب می شود.

18

خرداد

پایش وضعیت لاستیک با حضور معاون امور صنایع

عاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت در سلسله نشست‌های تخصصی پایش صنایع کل کشور اعلام کرد: صنعت لاستیک با اشتغالزایی 16 هزار نفری توانایی تأمین کل تایر‌های خودرو‌های پژو، پراید و سمند و همچنین برخی از تایر های باری در کشور را دارا می باشد.

18

خرداد

شش الویت اقتصادی کشور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز سه‌شنبه(۱۴ خرداد) در اجتماع عظیم و پرشور قشرهای مختلف ملت در حرم مطهر امام خمینی (رض)، راز و سر تداوم جاودانه جاذبه بی‌نظیر امام راحل را، مختصات شخصیتی و موهبت‌های خدادادی ایشان خواندند و ...

18

خرداد

خسارت سوم دلار ۴۲۰۰

خسارت سوم دلار ۴۲۰۰تومانی این بار در حوزه تولید آشکار شد. دولت از سال گذشته با هدف ثبات قیمت‌ها، به کالاهای اساسی وارداتی ارز ارزان تخصیص داد ...

12

خرداد

بیش از نیمی از ساختمان‌های بلندمرتبه پایتخت، پایان کار ندارند

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت که از حدود ۵ هزار ساختمان بلندمرتبه در پایتخت، حدود ۳ هزار مورد پایان کار ندارند.

12

خرداد

نهضت ساخت داخل باید در کشور راه بیفتد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه به ساخت داخل را باید جدی بگیریم و این موضوع باید به یک نهضت در کشور تبدیل شود و نهضت ساخت داخل راه بیفتد.

12

خرداد

تـوقـف تـولیـد هـوآوی

شرکت فاکسکان خط تولید موبایل‌های هواوی را متوقف کرده است. این خبر را یک منبع آگاه نزدیک به این شرکت در گفت‌وگو با روزنامه South China Morning Post اعلام کرده است.

12

خرداد

تنظیم بازار پس از ۴۲۰۰

بازار بدون دلار ۴۲۰۰تومانی تنظیم شد. این خبر را عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام کرد. به گفته او، با وجود اینکه گوشت از سبد دریافت دلار ارزان خط خورد، ...

11

خرداد

آغاز همکاری های جدید صنعتی-معدنی ایران و روسیه

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت : توسعه صادرات به کشورهای همسایه اولویت سال ۹۸ است و ایران آمادگی دارد همکاری های جدید اقتصادی و تجاری در رشته های مختلف صنعتی و معدنی را با روسیه آغاز کند ...

11

خرداد

لزوم گسترش مراودات تجاری و افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کشور افغانستان

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر لزوم گسترش مراودات تجاری و افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کشور افغانستان تأکید کرد ...

11

خرداد

روحانی: معامله قرن به ورشکستگی قرن تبدیل می‌شود

همزمان با مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس، مردم ایران در یک راهپیمایی گسترده در سراسر کشور به طرح آمریکا با عنوان «معامله قرن» نه گفتند ...

11

خرداد

تغییر چهره ترس در بازار نفت

طی روزهای پایانی هفته قیمت طلای سیاه ریزش سنگینی را تجربه کرد و به کمترین سطح در سه ماه و نیم اخیر رسید ...

8

خرداد

مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن 10 تیرماه 98 در تهران برگزار می شود

رییس ستاد بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن با اعلام اینکه امسال نیز، دهم تیرماه، بنابر تقویم جمهوری اسلامی ایران، مراسم روز ملی صنعت و معدن در تهران برگزار می شود ...

8

خرداد

نیروهای تاریکی در کمین اروپا

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌گوید اروپا و سایر نقاط جهان در حال تصرف از سوی نیروهای تاریکی است. به گفته قوی‌ترین سیاستمدار زن جهان، پوپولیست‌ها در حال فتح خاکریزهای سیاست هستند و ...

8

خرداد

اثر صفر حذف دلار ۴۲۰۰

اوایل امسال، گوشت قرمز و حبوبات از سبد دریافت دلار ارزان حذف شدند. اثر تورمی آن چقدر بود؟ گزارش تورم دهکی مرکز آمار به این پرسش پاسخ داده: «هیچ» ...